Telegram3

Instagram3

aparat icon color black 32

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

محصولات

محصولات (26)

طبقه بندي هاي فرزند

عیب یاب

عیب یاب (9)

عیب یاب در واقع وسیله ای الکترونیکی است که در آن برنامه کامپیوتر و برنامه تست های مختلف خودرو ها موجود می باشد که به وسیله کابلی به کامپیوتر ماشین متصل می شود و با انجام تست های مختلف بر موتور ماشین و دریافت نتیجه از کامپیوتر ماشین می تواند عیب های مختلف موتوری ماشین را تشخیص دهد . در واقع می توان گفت عیب یاب مثل همان مکانیک قدیمی و با تجربه ای است که با انجام تست می تواند عیب های ماشین را کشب و اعلام کند تا به راحتی عملیات تشخیص مشکل خودرو و حل کردن آن را سهولت ببخشد تا از آسیب رسید به قسمت های دیگر خودرو جلوگیری نماید. پس در صورتی که با مشکلی در نحوه کارکرد خودرو مواجه شویم بهتر است به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمایید تا با استفاده از عیب یاب بتوانند مشکلات موتور را کشف و آن ها را حل نمایند

 
مشاهده موارد...
شستشوی انژکتور با انژکتور شور

شستشوی انژکتور با انژکتور شور (5)

یکی از قطعات حیاتی در خودرو ها و موثر در توان و شتاب خودرو ها سوزن های انژکتور آنها است که در واقع وظیفه انتقال سوخت را به داخل پیستون ها دارد و در صورتی که سوزن های انژکتور کثیف شود ممکن است سوخت به خوبی وارد پیستون نشود و از قدرت موتور کاسته شود که باید طبق هر چند دوره منظم با دستگاه های شستشوی انژکتور یا انژکتور شور آنها را شستشو دهید تا باز دوباره موتور خودرو مثل روز اول به خوبی کار کند. 

باید دقت داشته باشید که برای شستشوی انژکتور سه روش مختلف وجود دارد : یکی شستشوی انژکتور با دستگاه های مخصوص و یکی با استفاده از مایعاتی که باید در یک دوره منظم در باک سوخت ریخته شود تا بتواند سوزن های انژکتور را به خوبی شستشوی انژکتور دهد و باعث افزایش قدرت موتور شود.

در سال های اخیر با توجه به اینکه آلاینده های زیست محیطی رو به فزونی رفته اند و همچنین میزان منابع زیست محیطی مانند نفت و گاز و... کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل هم همه ی صنایع باید در تلاش باشند تا با مصرف بهینه انرژی از هدر رفت این ماده جلوگیری کنند، یکی از عوامل به شدت آلاینده زا خودروها هستند، در صورتی که در انژکتور خودرو رسوب و آلودگی وجود داشته باشد. باعث مصرف بالای سوخت و در نتیجه تولید بیش از حد آلاینده ها خواهد شد. در صورتی که بخواهیم در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم باید با استفاده از انژکتور شور اینکار را انجام دهیم.

کثیف بودن انژکتور علاوه بر اینکه باعث به وجود آمدن مشکلات زیر میشود میتواند روی عملکرد صحیح سیستم، و همچنین تجهیزات کنترل کننده آلاینده از جمله: سنسور الکسیژن و کاتالیست ها تاثیر منفی داشته باشد.

طراحی موتورهای انژکتوری که در سال های اخیر ساخت آنها رواج پیدا کرده است توانسته است روی بازدهی بیشتر و مصرف انرژی صرفه جویی کند. و باعث بالا رفتن قدرت موتور شود.

 

انژکتور شور

 

انژکتور شور چیست؟ 

انژکتور شور یا دستگاه سوزن شور به دستگاهی گفته میشود که برای شست و شوی انژکتور استفاده میشود. این دستگاه ها در مدل های مختلف 4 سیلندر و 6 سیلندر در بازار به فروش میرسد. انواع انژکتورهای در بازار به شرح زیر هستند:

 •  انژکتور شور درجا
 • انژکتور روکار
 •  انژکتور اولتراسونیک

انژکتور به معنی پاشیدن پر قدرت است و عملکرد این قطعه به این صورت است که سوخت خودرو را با استفاده شدت و فشار بالا به سیلندر و قطعات مهم خودرو میفرستد. به همین دلیل هم قطعه ای مهم در خودرو محسوب میشود. و در صورتی که انژکتور خودرو با آلاینده ها، رسوب و .... آلوده شده باشد عملکرد آن را به طور کامل تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بخش های اصلی انژکتور شور خودرو

 1.  فیلتر ورودی
 2. بدنه انژکتور
 3. سلونوئید
 4. اورینگ
 5. سوزن انژکتور
 6. درپوش محافظ
 7. درپوش محافظ

اهمیت استفاده از انژکتورشور

همانطور که پس از مدتی از مصرف سوخت در دستگاه انژکتور شور رسوبات سوخت در داخل انژکتور جمع میشود و جلوی پاشش را میگیرد، و همین مسئله باعث بروز اختلالات در عملکرد موتور میشود.

پس از اینکه این قطعه رسوب گرفته باشد به دو روش میتوانیم این مشکل را برطرف کنیم، روش اول خرید و تعویض کامل انژکتور خودرو است که در این حالت پیشنهاد نمیشود. زیرا این قطعه بسیار گرن قیمت است و همچنین ممکن است نتوانیم قطعه ای با کیفیت قطعه اصل را جایگزین کنیم، به همین دلیل بهترین راه حل میتواند شست و شوی انژکتور باشد. به این دلیل که به این روش میتوانید تنها با هزینه ای اندک رسوبات و ناخالصی های موجود در قطعه را برطرف کنید.

مزایای استفاده از دستگاه انژکتور شور

 1. امکان شست و شو به دو روش اتوماتیک و غیر اتوماتیک
 2. کارکرد ساده
 3. امکان مشاهده وضعیت در صفحه نمایش
 4. امکان تست صفحه نمایش دیجیتال
 5. تست استپر موتور
 6. تست دمای آب
 7. تست سوزن انژکتور
 8. تست اهم انژکتور
 9.  تست فشار هوای قطعه
 10.  تست دریچه برق
 11. شستشوی دریچه گاز, مانیفلد,استپر موتور و کاربراتور
 12.  تست دریچه اکسیژن گاز
 13.  تست فشار هوا(MAP)
مشاهده موارد...
شارژ گاز کولر

شارژ گاز کولر (4)

حتما تابحال به این مورد بر خورده اید که در فصل تابستان کولر ماشین خود را روشن می کنید و متوجه می شوید که کولر خودرو به اندازه کافی نمی تواند هوای داخل کابین را سرد کند و یا هوایی که به داخل وارد می شود گرم است که در این مواقع باید بدانید که گاز کولر ماشین شما کم است و باید با دستگاه های شارژ گاز کولر آن را شارژ کنید تا باز دوباره مثل قبل بتواند به خوبی هوا را سر کند.

باید بدانید که هنگام شارژ گاز کولر اول باید بررسی شود که چرا گاز کولر خارج شده است که ممکن است یکی از لوله های انتقال گاز نشتی داشته باشد و یا در جا های اتصالات نشتی وجود دارد که اول نشتی بر طرف شود و سپس با دستگاه های مخصوص شارژ گاز کولر انجام شود. 

 

مشاهده موارد...
جک دو ستون

جک دو ستون (3)

یکی از وسایل بسیار کاربردی و مهم در تعمیرگاه ها جک دو ستون است که کار در زیر ماشین را بسیار آسان می کند و همچنین این اطمینان را می دهد که بتوان در زیر جک دو ستون فعالیت کرد. در واقع جک دو ستون از دو ستون فولادی تشکیل شده است که روی هر کدام دوباره دو عدد نگه دارنده نصب شده است که در زیر خودرو قرار می گیرد.

جک دو ستون سیستم های مختلفی دارد که یکی از آنها سیستم هیدرولیک می باشد  که با استفاده از فشار روغن می تواند خودرو را بالا ببرد باید توجه داشته باشید که جک دو ستون ها ظرفیت های خاصی دارند که باید آن را رعایت کرد در  غیر اینصورت باعث به وجود آمدن خسارات جبران ناپذیری خواهد شد مثلا اگر بر روی جک دو ستون ای که حداکثر ظرفیت آن یک تن بیان شده است خودرویی با وزن دو تن قرار بگیرد مطمئنا یا جک دو ستون بالا نخواهد رفت و یا اگر هم بالا رود جک دو ستون سقوط خواهد کرد.

 

مشاهده موارد...
دیاگ

دیاگ (5)

دیاگ

دیاگ

دیاگ

دیاگ

دیاگ
دیاگ

دیاگ دستگاهی است که در اکثر تعمیرگاه های معتبر موجود می باشد و می تواند با تست کامپیوتر خودرو عیب های موتور و سنسور های موتور را کشف کند و با استفاده از ان می توان به راحتی موتور را تعمیر کرد و عیب های آن را بر طرف کرد. برای استفاده از دیاگ روی خودرو های مختلف باید دقت داشته باشید که برنامه کامپیوتر ان خودرو در آن دیاگ موجود باشد و در آن آن نوع خودرو تعریف شده باشد. 

و سپس می توانید با اتصال دیاگ به کامپیوتر خودرو و انتخاب نوع تست  نوع خودرو عیب های مختلف آن را کشف کنید. بهتر است برای هر خودرو جدید ترین نوع دیاگرا داشته باشید تا به روز باشید و بتواند تمامی مشکلات خودرو را پیدا کند.

 

مشاهده موارد...

کلیه حقوق این سایت متعلق به پردازش موتور میباشد.

طراحی سایت توسط نونگار
دیاگ عیب یاب شستشوی انژکتور شارژ گاز کولر جک دو ستون طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت